CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

 Nasza kancelaria wspiera klientów na różnych płaszczyznach. Zajmujemy się między innymi:

Prawem gospodarczym

Prawem rodzinnym

(rozwody, alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem, rozdzielność majątkowa)

Prawem karnym

Prawem cywilnym

Prawem administracyjnym

Prawem pracy

Sprawy spadkowe – adwokat Ciechanów

W naszej kancelarii uzyskasz pomoc w sprawach o dział spadku w Ciechanowie i okolicach. W momencie otwarcia spadku (to znaczy z chwilą śmierci spadkodawcy) spadkobiercy zostają współwłaścicielami majątku spadkodawcy.

Prowadzenie sprawy o dział spadku będzie zmierzać do zerwania tej więzi między spadkobiercami. Dział spadku prowadzi do rozdysponowania rzeczy oraz praw, które wchodzą w skład spadku do majątku spadkobierców.

Dział spadku przyczynia się także do zmiany w obszarze odpowiedzialności za długi spadkowe. Od chwili działu spadku każdy dotychczasowy współspadkobierca jest odpowiedzialny za długi spadkowe stosunku wielkości udziału, jaki przypadł mu w spadku. Do momentu działu spadku, a od chwili przyjęcia spadku, spadkodawca odpowiada za wszystkie długi spadkowe ze swojego majątku.

Profesjonalna porada prawna – dział spadku Ciechanów

Przedmiot działu spadku to wyłącznie aktywa spadkowe, przedmiotem działu spadku nie są długi spadkowe. Podział pasywów między współspadkobierców to tylko następstwo podziału aktywów. Dlatego w sprawach o dział spadku nie ma możliwości dzielenia długów spadkowych ze skutkiem wobec osób trzecich.

Współspadkobiercy w umowie o dział spadku mogą określić, kto z nich jest odpowiedzialny za jakie długi. Tego rodzaju umowa nie ma wpływu na prawa osób trzecich, czyli wierzycieli. Prawne skutki wywołuje tylko między spadkobiercami, którzy dokonują działu spadku.

Jeśli potrzebny Ci dobry adwokat z Ciechanowa, który prowadzi sprawy spadkowe, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

W naszej kancelarii pomocy udzieli Ci doświadczony prawnik zajmujący się sprawami spadkowymi. Wyróżniają nas wysokie kwalifikacje oraz indywidualne podejście do klienta. Za każdym razem staramy się jak najlepiej poznać potrzeby klienta, by móc dobrać najkorzystniejsze dla niego w danej sytuacji rozwiązanie.

Adwokat z Ciechanowa gwarantuje rzetelną poradę prawną w sprawie spadku i nie tylko. Zgłoś się do nas, jeśli potrzebny Ci adwokat rodzinny z Ciechanowa lub gdy potrzebujesz pomocy w prowadzeniu sprawy o podział majątku w Ciechanowie.

 

Zobacz także:

Adwokat rodzinny Ciechanów

Podział majątku Ciechanów